...
Священномученик Ілля Чередєєв, пресвітер p1dpvfv4bu1rle9vgu0c139u134a3
Житія святих,  Грудень

Священномученик Ілля Чередєєв, пресвітер

Місяця грудня на 16-й день

Священномученик Ілля народився 20 липня 1878 року у місті Кашині Тверської губернії у сім’ї священика. У 1901 році він закінчив Тверську Духовну семінарію і був висвячений у сан священика. Батько Ілля служив у храмі села Високове Нерльського повіту.

Коли почалися гоніння на Православну Церкву наприкінці двадцятих років, місцева влада вигнала о. Іллю з його будинку відібрали все майно, і під загрозою арешту йому було запропоновано залишити район. о. Ілля поїхав до родичів у місто Кашин; живучи там він отримав призначення від святого архієпископа Фаддея до храму села Стельково Калязинського району.

1931 року о. Ілля за традицією став обходити будинки своїх парафіян з молебнями, був за це заарештований, засуджений до шести місяців примусових робіт та посланий для відбування покарання до колгоспу села Стельково.

1934 року архієпископ Фаддей призначив о. Іллю у храм села Костянтинова Калязинського району. Його дружина на той час померла, і єдина дочка, якій було тоді дванадцять років, допомагала виховувати його незаміжня сестра Наталія Іванівна. Тут він служив до літа 1937 року, коли стало відомо, що влада має намір закрити храм під приводом, що віруючі перестали його ремонтувати.

Після всеношної під свято Успіння Божої Матері о. Ілля зібрав найактивніших парафіян у церковній сторожці і повідомив їм, що місцева влада збирається закрити храм, саму будівлю зламати, а цеглу використовувати для будівництва театру в Калязіні. «Я закликаю вас, віруючих людей, — сказав священик, що зібрався, — протидіяти відданню нашого храму на наругу. Він стоїть у нас уже двісті років, краще зберемо гроші та прикрасимо храм Божий».

Наступного дня о. Ілля та староста храму пішли після приходу збирати пожертвування та зібрали достатньо коштів, щоб зробити ремонт. Через два тижні було завершено всі роботи, пофарбовано дах і побілено стіни, тож храм виглядав тепер, ніби щойно збудований.

Але недовго довелося прослужити у ньому священикові. Ревний пастир, який не відступив від виконання своїх християнських обов’язків навіть під час найлютіших гонінь, був заарештований 21 грудня 1937 року. У Калязіні в результаті проведеного медичного обстеження з’ясувалося, що священик важко хворий на міокардит, до фізичної праці не здатний, але дійти пішки до Кашина, де розміщувалася найближча в’язниця, все ж таки зможе. Того ж дня о. Ілля був відправлений до Кашинської в’язниці і незабаром допитаний. Незважаючи на погрози слідчого, о. Ілля відмовився обговорювати себе чи інших.

За кілька днів, 27 грудня, Трійка НКВС засудила священика до розстрілу. Священика Іллю Чередєєва розстріляли 29 грудня 1937 року.

Зарахований до святих Новомучеників і Сповідників Російських на Ювілейному Архієрейському Соборі Російської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.

Знайшли помилку