Священномученик Григорій Смирнов диякон

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Священномученик Григорій народився 18 листопада 1891 року у Вятській губернії в сім’ї селянина Прокопія Смирнова. У 1911 році Григорій закінчив другокласне училище при Казанському храмі в селі Старий Тор’ял в Уржумському повіті Вятської губернії, а 1913 року пройшов додаткові курси при Митинській школі Вятського повіту. Того самого року він був призначений псаломщиком до Казанської церкви села Горохово Орловського повіту.

1916 року Григорій перейшов служити до Пермської єпархії, і 15 січня 1917 року єпископ Пермський Андроник (Нікольський) висвятив його на диякона до Миколаївського храму в селі Мокино Оханського повіту.

У грудні 1918 року диякон Григорій Смирнов був розстріляний безбожниками-більшовиками і заколотий штиками.