Священномученик Григорій Раєвський, пресвітер p1dlmtqina1eq2qji1eia16svk593
Житія святих,  Вересень

Священномученик Григорій Раєвський, пресвітер

Місяця вересня на 16-й день

Священномученик Григорій Григорович Раєвський народився 1888 року в селі Завидове Тверської губернії в сім’ї диякона. Закінчив Московську духовну семінарію і одружився на дочці священика. У 1912 році Григорія висвятили в сан священика до Успенського храму рідного села.

Уперше отця Григорія заарештували 1927 року. Його ув’язнили в Бутирській в’язниці, звинувативши в поширенні неправдивих чуток, але з’ясувалася його повна невинність, і влада змушена була через два місяці його звільнити.

На неділю 9 лютого 1930 року члени нової влади призначили демонстрацію, яка не відбулася через нечисленність народу, що прийшов, оскільки основна маса селян була в храмі на богослужінні. Священиків було взято під спостереження.

Вдруге отця Григорія заарештували 14 серпня 1930 року за звинуваченням у контрреволюційній діяльності. Трійка ОДПУ засудила його до п’яти років ув’язнення у виправно-трудовий табір. Батюшку відправили на будівництво Біломорсько-Балтійського каналу до Вологодської області, неподалік від міста Вичегди. Після звільнення отець Григорій повернувся в Завидово і став служити в храмі. У травні 1935 року від швидкоплинної сухоти померла дружина батюшки.

Ще раз отець Григорій був заарештований 30 липня 1937 року, знову за звинуваченням у контрреволюційній діяльності. Через кілька днів його відправили до Тверської в’язниці. 28 вересня був день народження батюшки, йому виповнилося сорок дев’ять років. Наступного дня трійка НКВС засудила священика до розстрілу. Священномученик Григорій Григорович Раєвський був розстріляний одразу після оголошення вироку, 29 вересня 1937 року, і похований у братській могилі на одному з кладовищ Твері.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.