Священномученик Григорій Фаддєєв Grigoriy Faddeev
Житія святих,  Грудень

Священномученик Григорій Фаддєєв

Місяця грудня на 13-й день

Священномученик Григорій Іванович Фаддєєв народився 1895 року в селі Невар Дмитрівського повіту Курської губернії. Закінчив Рильське духовне училище і Курську духовну семінарію. Був висвячений на ієрея до храму в ім’я Архістратига Божого Михаїла села Кривець Тимського повіту Курської губернії, але на прохання неварських парафіян переміщений служити в рідне село Невар.

Будучи музично обдарованим, отець Григорій організував при храмі чудовий змішаний хор, який став відомий у всій окрузі.

За спогадами сучасників, батюшка був доброю, чуйною, чуйною людиною. Його доброта, прагнення бути корисним людям проявлялися в багатьох справах. У будинку священика знаходили притулок самотні, немічні.

Під час колективізації сім’я отця Георгія була “розкуркулена”. У 1929 році ієрея Григорія було засуджено до 2 років позбавлення волі і 3 років висилки з Центрально-чорноземного округу. Багатодітну сім’ю священика вигнали на вулицю. Однак наступного року батюшка був звільнений.

Після заслання отець Григорій певний час жив у селі Хлібтове, за сім кілометрів від Неварі. У 1930 році його призначили настоятелем храму на честь ікони Божої Матері “Стягнення загиблих” села Шведчикові Двори Севського району Західної області.

Отець Григорій боровся з обновленством, тісно спілкуючись із протоієреєм Варлаамом Поповим, який був благочинним Севського округу. Завдяки проповіді ієрея Григорія колгоспники цілими бригадами приходили до церкви. Батюшка підтримував стосунки і з духовними дітьми зі свого рідного села Невар. Вони приходили до нього на службу в Шведчикові Двори.

Влада пропонувала отцю Григорію залишити священство і перейти на світську роботу, але він категорично відмовився.

28 липня 1937 року священик Григорій Фаддєєв був заарештований за звинуваченням в антирадянській агітації. Його утримували під вартою спочатку в Севську, а потім у Брянській в’язниці. Усі вигадані звинувачення отець Григорій відкинув. Був засуджений до 10 років ув’язнення в ВТТ. Священномученик Григорій Фаддєєв помер в ув’язненні 26 грудня 1937 року і був похований у невідомому місці.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 12 жовтня 2007 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.