...
Священномученик Гліб Апухтін, пресвітер p1e1ck3o9q1hinduc19k51nv511q43
Житія святих,  Вересень

Священномученик Гліб Апухтін, пресвітер

Місяця вересня на 10-й день

Священномученик Гліб Семенович Апухтін народився 1885 року в місті Обоянь Курської губернії в сім’ї селянина. У 1902 році він закінчив Обоянське міське училище. Точного часу прийняття ним священного сану ми не знаємо, але відомо, що дияконом він став ще до революції. У 1919 році отець Гліб був мобілізований і по 1920 рік перебував на території міста Луганська, будучи рядовим 13-ї армії. Відомо, що 1925 року його висвятили на ієрея, і він почав служити в церкві села Борове Нижньо-Усманського району Воронезької губернії.
У 1929 році священика заарештували вперше, звинувативши в “несплаті податку”. Призначені 5 років заслання отець Гліб відбував спочатку в місті Канську Західно-Сибірського краю, потім у Калинівському районі Київської області. У 1934 році батюшка повернувся до служіння в селі Борове.
28 березня 1935 року його знову заарештували. Цього разу ієрея звинуватили в “систематичній антирадянській і пораженській агітації” і “образі керівників радянського уряду”. Крім того, отця Гліба звинуватили у протидії зняттю дзвонів із церкви. З обвинувального висновку: “У церковній сторожці с. Борове і під час відвідування будинків займався а/с агітацією”. Був вирок: 10 років виправно-трудового табору. Для відбування покарання ув’язненого направили спочатку в Мічурінський ВТТЛ, потім етапом переправили у Волголаг (Углицький район Ярославської області). У таборі отець Гліб працював кур’єром. Адміністрація намагалася використовувати його для стеження за іншими ув’язненими, але він донощиком не став, навпаки, сам став жертвою наклепу і доносу.
У 1937 році батюшку заарештували в таборі за звинуваченням у “відмові від роботи”. Також йому було інкриміновано: “к/р агітація серед ув’язнених, зрив будівництва Волгобуду, вихваляння царського ладу і поширення чуток про війну і загибель радянської влади”. З матеріалів справи: “За час перебування в таборі прагнув втертися в довіру співробітникам 3-го відділення (відділення досліджень), нібито виявляючи бажання співпрацювати і сприяти розкриттю к/р формувань табору, фактично ж даючи неправдиву інформацію, відволікаючи увагу від дійсних винуватців, осіб, які виявляють к/р вилазки…”.
22 вересня 1937 року трійкою при УНКВС по Ярославській області ієрея Гліба Апухтіна було засуджено до вищої міри покарання. 23 вересня того ж року його було розстріляно.