Житія святих,  Липень

Священномученик Георгій Богич

Місяця липня на 4-й день

Народився 6 лютого 1911 року в містечку Суботська. Гімназію закінчив у Новій Градишці, духовну семінарію – у Сараєво. Рукопокладений у священник в Пакраці 25 травня 1934 року. Служив у парафіях Маяр і Боломачі, звідки 1940 року переведений на парафію в Нашице, де його застала війна.

До мученицької кончини отця Георгія причетний католицький священник Сидоній Шольц із Нашице.

Шольц зрадив на сатанинське вбивство місцевого настоятеля Джордже Богича. Подробиці цієї жахливої трагедії такі: вночі 17 червня 1941 року до квартири священника увірвався усташ Фелікс Лахнер, нашицький молочник, із двома усташами і сказав, що Богич має негайно з’явитися для допиту. Отець Георгій вийшов з дому і сів у машину, що стояла біля під’їзду. Машина попрямувала в бік поля. Отця Георгія вивезли з міста, і недалеко від каплиці святого Мартіна його піддали найжорстокішим тортурам. Усташі, прив’язавши священника до дерева, відрізали йому ніс, вуха, язик, рвали бороду разом зі шкірою. Після цього викололи очі. Потім один з усташів розпоров йому живіт, і витягнувши нутрощі, обмотав їх навколо шиї мученика. Коли отець Георгій вже був непритомний, усташі перерізали мотузку, якою його було прив’язано до дерева, мученик упав на землю, і кати розстріляли його.

Тіло священника залишалося на місці вбивства всю ніч, наступного дня близько четвертої години його підібрали роми і поховали на цвинтарі в колонії Брезік.