Житія святих,  Липень

Священномученик Георгій Богич, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця липня на 4-й день

Священномученик Георгій народився 6 лютого 1911 року в містечку Суботська. Він заінчив гімназію в Новій Градишці й духовну семінарію в Сараєві. 25 травня 1934 року в Пакраці був рукопокладений на священника. Отець Георгій служив на парафіях Маяр і Боломачі, звідки 1940 року був переведений на парафію в Нашице, де його застала війна.

Вночі 17 червня 1941 року до квартири священника увірвався усташ Фелікс Лахнер, нашицький молочник, з двома іншими усташами і сказав, що Богич має негайно з’явитися для допиту. Отець Георгій вийшов із дому і сів у машину, що стояла біля під’їзду. Машина попрямувала в бік поля. Отця Георгія вивезли із міста і недалеко від каплиці святого Мартина піддали найжорстокішим тортурам. Усташі, прив’язавши священника до дерева, відрізали йому ніс, вуха, язик, рвали бороду разом зі шкірою. Після цього викололи очі. Потім один із усташів розпоров йому живіт і, витягнувши нутрощі, обмотав їх навколо шиї мученика. Коли отець Георгій вже був непритомний, усташі перерізали мотузку, якою його було прив’язано до дерева; мученик упав на землю, і кати розстріляли його.

Тіло священника залишалося на місці вбивства всю ніч. Наступного дня близько четвертої години його підібрали роми і поховали на кладовищі в колонії Брезік.