Житія святих,  Липень

Священномученик Геннадій Здоровцев, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця липня на 5-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця травня на 23-й день — Собор Ростово-Ярославських святих

Священномученик Геннадій Здоровцев народився 1868 року в сім’ї священнослужителя. У 1888 році він закінчив курс Ярославської духовної семінарії за першим розрядом і був призначений учителем Риловського земського училища в Даниловському повіті Ярославської губернії.

Через два роки Геннадій був висвячений на священника до Успенського храму села Шарна Любимського повіту, а 1900 року був переведений до Спаської церкви села Елноть того самого повіту. Водночас він був законовчителем у Шарнінській та П’ятинській церковнопарафіяльних школах і Спасо-Елнотському земському початковому училищі.

1907 року отець Геннадій був призначений до Успенського кафедрального собору в Ярославлі. Він був членом установи, яка опікувалася учнями, Ярославської духовної семінарії і членом-скарбником Ради єпархіального училища.

З 1914 року отець Геннадій був настоятелем церкви на честь Володимирської ікони Божої Матері міста Ярославля. Сумлінне служіння отця Геннадія не раз було відзначено нагородами.

У Володимирській церкві отець Геннадій прослужив до своєї мученицької кончини. Він був розстріляний червоноармійцями 5 липня 1918 року під час придушення Ярославського повстання.

6 жовтня 2001 року священномученик Геннадій Здоровцев був прославлений в лику святих.