...
Житія святих,  Грудень

Священномученик Феодосій Бєленький

Місяця грудня на 29-й день

Священномученик Феодосій Бєленький народився 1885 року в селі Успенське Афанасіївського району Дніпропетровської області в сім’ї священника. Закінчивши духовну семінарію і прийнявши священний сан, отець Феодосій служив в Україні.

У 1933 році його заарештували і засудили до 3 років адміністративного заслання в Казахстан.

Відбувши термін заслання, отець Феодосій поїхав до Алма-Ати до архієрея, щоб отримати місце священника, але виявилося, що єпископа Алма-Атинського Олександра (Толстоп’ятова) було заарештовано і засуджено до 3 років таборів. Тоді священник поїхав до Ташкента, де отримав від єпископа дозвіл на служіння за умови, що надасть списки вірян.

У січні 1937 року отець Феодосій приїхав на постійне місце проживання в село Сергіївка Тюлькубаського району Південно-Казахстанської області.

У жовтні 1937 року його було повторно заарештовано. На допиті отцю Феодосію висували звинувачення в тому, що він після звільнення із заслання займався нелегально релігійною діяльністю і використовував її в антирадянських цілях. Отець Феодосій відповідав, що ніякої антирадянської діяльності він не проводив і кожен окремий обряд хрещення дітей, який він здійснював, або богослужіння звершував за згодою батьків і вірян.

4 листопада 1937 року трійка при УНКВС у Південно-Казахстанській області засудила священномученика до розстрілу. Він був розстріляний 11 січня 1938 року в Тюлькубаському районі Південно-Казахстанської (Чимкентської) області і похований у невідомому місці.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.