...
Священномученик Феодор Лебедєв, пресвітер p1at3bari91didnol2ujms415363
Житія святих,  Вересень

Священномученик Феодор Лебедєв, пресвітер

Місяця вересня на 12-й день

Священик Феодор Павлович Лебедєв народився 15 лютого 1875 року в селі Стебачеве Кібергінського повіту Володимирської губернії в сім’ї священика. Після закінчення 1899 року Володимирської Духовної семінарії його висвятили в сан диякона, а потім священика. Служив спочатку в храмі неподалік від міста Юр’єв-Польський, потім у храмі села Кузнєцово Шуйського району; 1932 року був призначений благочинним.
17 вересня 1937 року о. Феодор був заарештований Шуйським НКВС. Допити почалися в день арешту і тривали без перерви три доби. Слідчі змінювалися і відпочивали, священику відпочивати не давали. Весь розрахунок був на те, що обвинувачений протягом перших трьох діб підпише протокол слідства. Але о. Феодор відмовився. Донощиків у ті роки було достатньо, і вони писали, ніби о. Феодор говорив: “. Феодор говорив: “…за такої безгосподарної системи нічого… не вийде, у мужика все відбирають, скрізь і всюди шукають шкідників та куркулів, а самі шкодять… колгоспи тільки й будують для того, щоб відволікти народ від церкви та від віри в Бога, змушують працювати у свята”. Тепер його про це допитували.
– Що ви говорили з питання колективізації сільського господарства і життя колгоспного селянства?
– Нічого не говорив, – відповів священик. – Слідство має дані, що ви в червні 1937 року вели контрреволюційні розмови. Відповідайте.
– Ще раз відповідаю, що ні з ким нічого я не говорив.
– Ваші свідчення слідство вважає неправдивими. Зачитую вам свідчення обвинуваченого… Ви і після цього хочете говорити неправду?
– Заперечую повністю.
– Ваша поведінка на слідстві характеризує вас як ворога народу, який приховує не тільки свою контрреволюційну діяльність, а й інших осіб, які з вами пов’язані. Відповідайте!
– Контрреволюційною діяльністю я не займався.
– Якщо ви й надалі не даватимете правдивих свідчень, то слідство викриє вас очними ставками.
– Які б свідчення свідків слідство мені не зачитувало і скільки б очних ставок не проводило, винним я себе в контрреволюційній діяльності не визнаю, – відповів священик.
Того ж дня, 20 вересня, слідство було закінчено, за два дні відбулося засідання Трійки УНКВС по Іванівській області, яка засудила всіх заарештованих священиків до розстрілу. Ще через кілька днів, 25 вересня 1937 року, об одинадцятій годині ночі о. Феодор Лебедєв був розстріляний. Феодор Лебедєв був розстріляний разом з іншими священиками.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь священномученику Феодору Лебедеву, глас 3

Це́ркве Ру́сския сто́лпе непоколеби́мый,/ благоче́стия пра́вило,/ жития́ ева́нгельскаго о́бразе,/ священному́чениче Фео́доре,/ Христа́ ра́ди пострада́вый да́же до кро́ве,/ Его́же моли́ усе́рдно,/ я́ко Нача́льника и Соверши́теля спасе́ния,/ Русь Святу́ю утверди́ти в Правосла́вии// до сконча́ния ве́ка.

Кондак священномученику Феодору Лебедеву, глас 2

Восхва́лим, ве́рнии,/ изря́днаго в свяще́нницех и сла́внаго в му́ченицех Фео́дора,/ Правосла́вия побо́рника и благоче́стия ревни́теля,/ земли́ Ру́сския кра́сное прозябе́ние,/ и́же страда́нием Небесе́ дости́же/ и та́мо те́пле мо́лит Христа́ Бо́га// спасти́ся душа́м на́шим.

 

Ще в розробці