Житія святих,  Грудень

Священномученик Феодор Алексинський

Місяця грудня на 2-й день

Священномученик Феодор Миколайович Алексинський народився 1875 року в селі Кам’янки Мишкінського повіту Ярославської губернії в сім’ї священика. Здобув освіту в Ярославській духовній семінарії та Московській духовній академії. У 1909 році був висвячений на священика. Служив у Страсному монастирі в Москві аж до його закриття 1928 року. Після закриття монастиря був призначений у московський храм Знамення Божої Матері на Каретній вулиці.

У 1931 році отець Феодор був заарештований владою і ув’язнений у Бутирську в’язницю в Москві. Його і всіх заарештованих, понад три десятки священнослужителів і мирян, звинувачували в тому, що вони “… проживаючи групами і поодинці, займалися активною антирадянською діяльністю, яка виражалася в організації нелегальних антирадянських “сестринств” і “братств”, наданні допомоги засланню за контрреволюційну діяльність духовенства, виголошенні проповідей контрреволюційного характеру, антирадянської агітації про релігійні гоніння, які нібито чиняться радянською владою…” На допиті отець Феодор заперечував свою провину, сказавши, що ні сам не вів антирадянських розмов, ні при ньому його знайомі таких розмов не вели. Священика засудили до 3 років заслання в Північний край.

Повернувшись із заслання, отець Феодор став служити в храмі в селі Івакіно Уваровського району Московської області, але наприкінці 1937 року його знову заарештували та ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві. Було допитано лжесвідків, які засвідчили, що священик займався контрреволюційною діяльністю, яка полягала, зокрема, у заклику колгоспників не працювати в дні релігійних свят. Трійка НКВС засудила отця Феодора до розстрілу. 15 грудня 1937 року на полігоні Бутово під Москвою священик Феодор Алексинський прийняв мученицьку кончину. Його поховали в загальній безвісній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 12 березня 2002 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.