Житія святих,  Липень

Священномученик Димитрій Казанський, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця липня на 4-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця травня на 23-й день — Собор Ростово-Ярославських святих

Священномученик Димитрій, Дмитро Григорович Казанський, народився 10 лютого 1884 року в селі Юркіно Ярославської губернії в сім’ї диякона. Після рукопокладення на священника і до 1929 року він служив у Ярославському Спасо-Преображенському Севастіанівському Сохотському жіночому монастирі.

У 1929 році отця Димитрія заарештували, звинуватили в «контрреволюційній діяльності» і засудили на п’ять років виправно-трудового табору. Після відбуття строку покарання він був призначений служити в одній із церков міста Любима.

5 березня 1937 року відбувся наступний арешт. Отець Димитрій був звинувачений в «участі в контрреволюційній групі “тихонівської” орієнтації». На допитах священник тримався твердо, нікого не обмовив і свою провину в антидержавній діяльності заперечував.

15 серпня 1937 року трійка при Управлінні НКВС у Ярославській області засудила отця Димитрія на вісім років виправно-трудових таборів, після чого його етапували до Північно-Східного виправно-трудового табору (бухта Нагаєво, Далекосхідний край). Звідти отець Димитрій не повернувся.

У довідці Пошехонського районного відділення Міністерства державної безпеки, складеній у 1949 році, він зазначений як померлий. Точна дата і місце смерті його невідомі; імовірно, він помер у таборі до 1945 року.

Священномученик Димитрій Казанський був прославлений у лику святих 20 серпня 2000 року.