Священномученик Димитрій Казанський, пресвітер p1f73vas3fec01okj1cbcve5112c3
Житія святих,  Липень

Священномученик Димитрій Казанський, пресвітер

Місяця липня на 4-й день

Дмитро Григорович Казанський народився 10 лютого 1884 року в селі Юркіно Ярославської губернії в сім’ї диякона. Він стає священиком і починає служити в Ярославському Спасо-Преображенському Севастьянівському Сохотському жіночому монастирі, в якому служить до 1929 року.
У 1929 році отця Димитрія заарештовують, звинувачують у “контрреволюційній діяльності” і засуджують до 5 років виправно-трудового табору. Після відбуття терміну покарання йому було визначено служити в одній із церков міста Любима.
5 березня 1937 року відбувся наступний арешт. Отець Димитрій був звинувачений в “участі в контрреволюційній групі “тихоновської” орієнтації”. На допитах священик тримався твердо, нікого не обмовив і свою провину в антидержавній діяльності заперечував. 15 серпня 1937 року трійка при УНКВС у Ярославській області засуджує отця Димитрія до 8 років ВТТЛ, після чого його етапують у Севвостоклаг (бухта Нагаєво, Далекосхідний край). Із цього табору отець Димитрій не повернувся. У довідці Пошехонського РВ МДБ, складеній у 1949 році, він значиться померлим. Точна дата і місце смерті його невідомі, ймовірно, він помер у таборі до 1945 р.
Священномученик Димитрій (Казанський) був прославлений у лику святих на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви 20 серпня 2000 року.