СВященномученик Димитрій Гливенко, пресвітер hlyvenko
Березень,  Житія святих

СВященномученик Димитрій Гливенко, пресвітер

Місяця березня на 9-й день.

Священномученик Димитрій народився 1 січня 1879 року в місті Таганрозі в сім’ї службовця державного банку Павла Глівенка. Закінчив Духовну семінарію і був висвячений у сан священика. У другій половині тридцятих років він був настоятелем Троїцького храму в селі Карачарово Ухтомського району Московської області. У січні 1938 року отець Димитрій був заарештований і допитаний.

– Слідством встановлено, що ви є членом контрреволюційного угруповання, очолюваного благочинним Воздвиженським. Чи визнаєте це?
– Ні, я цього не визнаю.
– Слідству відомо, що ви, будучи членом контрреволюційного угруповання, вели серед населення активну контрреволюційну діяльність. Чи визнаєте це?
– Ні, я це заперечую, бо цього не було.
– Слідству також відомо, що ви висловлювали терористичні настрої щодо соціалізму. Чи визнаєте ви це?
– Ні, я це заперечую і винним себе в контрреволюційній діяльності не визнаю.
Через тиждень отцю Димитрію було влаштовано очну ставку зі священиком Сергієм Сахаровим.
– Дайте слідству свідчення про приналежність Глівенка до контрреволюційної групи духовенства і про його контрреволюційну діяльність, – зажадав слідчий від нього.
– Дмитро Павлович Глівенко є активним членом контрреволюційної групи духовенства, керованої Володимиром Федоровичем Воздвиженським, яка ставила собі за мету повалення радянської влади за допомогою капіталістичних країн.
Глівенко присутнім говорив: “Ми можемо розраховувати на повалення радянської влади тільки за допомогою іноземного капіталу, особливо Німеччини, Японії, Італії, Польщі, Румунії та Угорщини”.
– Чи підтверджуєте ви свідчення Сергія Миколайовича Сахарова? – запитав слідчий отця Димитрія.
– Ні, я свідчення Сахарова заперечую, оскільки я до контрреволюційного угруповання не належав і ніякої контрреволюційної діяльності не вів.
15 березня 1938 року трійка НКВС засудила священиків Сергія Лебедєва, Сергія Цвєткова, Олексія Смирнова і Димитрія Глівенко до розстрілу. 22 березня 1938 року протоієреїв Сергія Лебедєва, Сергія Цвєткова та Олексія Смирнова і священика Димитрія Глівенка було розстріляно та поховано в невідомійспільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку