Священномученик Димитрій Чистосердов rfe
Житія святих,  Грудень

Священномученик Димитрій Чистосердов

Місяця грудня на 26-й день

Священномученик Димитрій Степанович Чистосердов народився 1861 року в сім’ї диякона, закінчив духовну семінарію і 7 років працював наглядачем Олександро-Невського духовного училища. У лютому 1889 року він був висвячений у сан ієрея, служив у Знам’янському храмі міста Нарва. Згодом його звели в сан протоієрея, призначили настоятелем, а пізніше благочинним двох округів: церков міста Нарви і 1-го округу Ямбурзького повіту. Також був головою Ямбурзької училищної ради і повітовим наглядачем церковнопарафіяльних шкіл. Широку громадську діяльність протоієрей Димитрій поєднував із викладацькою.

Представники нового постреволюційного режиму 10 грудня 1918 року видали декрет про виселення з країни всіх осіб духовного звання, декларуючи, що “попи всіх сповідувань, як розповсюджувачі неправдивого вчення, оголошуються контрреволюціонерами і, тим самим, ворогами трудового народу, і їм забороняється перебування в межах Естонії”. Через кілька днів вийшли постанови про заборону богослужінь і про передачу всіх культових будівель місцевим виконкомам. Усе нарвське духовенство зобов’язане було покинути країну протягом 24 годин.

Отець Димитрій уникнув депортації, оскільки його заарештували 30 грудня 1918 року і розстріляли з іншими вірянами 8 січня 1919 року на околицях Нарви, тіла їхні кинули в нечистоти. Згодом один зі священиків подбав про їхнє гідне поховання.

Священномученик Димитрій Чистосердов причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських 26 грудня 2001 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.