...
Священномученик Димитрій Благовіщенський Dimitriy Blagoveshenskiy
Житія святих,  Грудень

Священномученик Димитрій Благовіщенський

Місяця грудня на 2-й день

Священномученик Димитрій Федорович Благовіщенський народився 1879 року в селі Тимоніно Богородського повіту Московської губернії в сім’ї диякона. Після закінчення духовного училища вступив до Московської духовної семінарії, де відучився один рік. У 1906 році був висвячений у сан диякона до Воскресенської церкви села Івойлово Воскресенського повіту. Парафія була бідна, парафіяни збирали гроші для сплати податку, допомагали родині отця Димитрія продуктами.

Непростим було служіння отця Димитрія: його кілька разів судили і штрафували за неправильне оформлення рахунків і неповний збір грошей для сплати податку, тричі його було засуджено до висилки на 3 роки з Московської області. 1929 року під час кампанії з розкуркулення в сім’ї Благовіщенських забрали наділ землі, корову, коня і вдвічі збільшили податок.

У 1931 році диякона Димитрія висвятили на священика до тієї ж церкви.

У жовтні 1931 року його було вкотре засуджено до висилки з Московської області. Церква могла залишитися без священика. В один із недільних днів отець Димитрій після літургії зачитав вирок суду, заплакав і попросив парафіян про допомогу. Парафіяни теж плакали, потім зібрали священику грошей і продуктів. На якийсь час закриття храму вдалося відкласти.

10 квітня 1932 року отець Димитрій був востаннє заарештований. Його звинуватили в антирадянській агітації і відправили у Волоколамський домзак. На допиті священик прямо сказав: “Я вважаю, управління країною проходить дуже невміло, у більшості люди, поставлені керувати, не відповідають своєму призначенню, самі своїми діями викликають невдоволення серед населення, особливо серед служителів культу”. 27 квітня 1932 року трійка при ОДПУ засудила отця Димитрія до ув’язнення у виправно-трудовий табір строком на 3 роки. Його відправили ешелоном на станцію Ведмежа Гора в Белбалтлаг. Священик Димитрій Благовіщенський помер 15 грудня 1932 року в 4-му табірному пункті міста Кемь Карельської АРСР. Його поховали в безвісній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 17 липня 2002 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.