Священномученик Дмитро Плишевський Dimiyriy Plishevskiy
Житія святих,  Січень

Священномученик Дмитро Плишевський

Місяця січня на 8-й день

Священномученик Дмитро Іванович Плишевський народився 1883 року в селі Дубовець Пінського повіту Мінської губернії в сім’ї потомственого священника. Закінчив Мінську духовну семінарію 1905 року і був висвячений на священника до церкви Покрови Пресвятої Богородиці села Острожанка Мозирського повіту. Пізніше служив в інших сільських храмах Мінської губернії. Отець Димитрій служив Богу і людям із повною самовіддачею, ніколи після рукоположення не одягав звичайного мирського одягу, ходив у підряснику.

У 1930 році отець Димитрій був заарештований за несплату непосильного податку на храм, в ув’язненні перебував кілька тижнів, зазнаючи побиття за твердість віри. Після звільнення сказав своїй родині, що жодні утиски не змусять його зректися Бога.

Наприкінці вересня 1937 року священник був знову заарештований за звинуваченням у створенні “контрреволюційної повстанської шпигунської організації” разом з заарештованим раніше єпископом Бобруйським Філаретом (Раменським).

Особлива трійка НКВС Білоруської РСР засудила ієрея Димитрія Плишевського до вищої міри покарання. Він був розстріляний 19 січня в Мінську і похований у спільній безвісній могилі.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.