Священномученик Антоній Попов, пресвітер p1dp3eco4ug9s8bg1bp2nrjbej3
Житія святих,  Грудень

Священномученик Антоній Попов, пресвітер

Місяця грудня в 7-й день

Священномученик Антоній Попов народився 1844 року в Пермській губернії. Служив у Вознесенській церкві в селищі Суксунський Завод. Коли сталася революція, отцю Анатолію було вже 73 роки. Він не прийняв радянську владу, про що відкрито говорив у своїх проповідях, викриваючи її богоборчу сутність. 1918 року, на свято святителя Миколая Чудотворця червоні увірвалися в храм, де служив отець Антоній, і під час богослужіння схопили священика. З нього зірвали облачення, зняли взуття і босоніж по снігу повели до місця розстрілу. Разом зі священиком схопили ще кількох людей. Усіх їх повели за п’ять кілометрів від села до Кам’яного логу. Воєнком, який керував розстрілом, потім сам особисто розповідав жителям села про розстріл і хвалився, як вони вбили батюшку. Тіло отця Антонія було привезено в селище Суксун, поховали його в огорожі Вознесенської церкви.

Згодом у Вознесенській церкві, де служив священномученик, радянською владою було організовано клуб. На початку 1980-х рр. було ухвалено рішення про перебудову будівлі клубу (що знаходиться в колишній церкві) на Будинок Культури. Це будівництво на могилах священнослужителів велося багато років. Восени 1986 року екскаватором було викопано могилу священика і розграбовано будівельниками. Знайдені в могилі священицькі Хрест і Євангеліє будівельники забрали собі, а могилу зарівняли бульдозером. На цьому місці пізніше було вирито котлован для фундаменту, а ґрунт з останками скинуто під укіс. Старовинні мармурові надгробні плити, зібрані з цвинтаря, були використані будівельниками у своїх цілях.