...
Вересень,  Житія святих

Священномученик Афанасій Докукін

Місяця вересня на 26-й день

Священномученик Афанасій народився 18 січня 1899 року в селі Верхній Любаж Фатезького повіту Курської губернії в сім’ї селянина Василя Докукіна. Коли Афанасію виповнилося п’ятнадцять років, він втратив батька і матір і перейшов жити до своєї тітки. Після закінчення другокласного училища він став з 1914 служити псаломщиком в одному з храмів Фатезького повіту Курської губернії. У 1923 році митрополит Курський і Обоянський Назарій (Кириллов) висвятив його в сан диякона до Михайло-Архангельської церкви в селі Лінці Фатезького району, а в 1925 році – у священика до Введенської церкви села Кочітно Льговського району.
У 1933 році влада заарештувала отця Афанасія за несплату податків і засудила до трьох років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Звільнившись у 1935 році, він був направлений служити у храм у село Стариково Талдомського району Московської області, а в серпні 1936 року переведений до Микільської церкви до села Никульське, де служив до дня арешту.
3 вересня 1937 року співробітник НКВС допитав одного з лжесвідків, пастуха місцевого колгоспу, і він погодився підписати свідчення, необхідні НКВС. 4 вересня отця Афанасія викликали в місцеве відділення міліції для допиту, але оскільки всі співробітники НКВС були зайняті, його допитала паспортистка, ставлячи йому питання біографічного характеру.
11 вересня священик все ж таки був заарештований і спочатку перебував у в’язниці в місті Загорську. 14 вересня слідчий допитав його.
– Обвинувачений Докукін, чи ви визнаєте себе винним у поширенні антирадянських чуток про війну, а також у проведенні антирадянської діяльності та агітації?
– Винним у проведенні антирадянської діяльності та антирадянської агітації я себе не визнаю, бо антирадянської діяльності не проводив та антирадянською агітацією не займався. Більше показати нічого не можу.
15 вересня слідство було закінчено і отця Опанаса було переведено в одну з в’язниць міста Москви. Тут 22 вересня його знову допитали.
– Хто з вашої родини розкуркулювався, позбавлявся виборчих прав чи отримував тверде завдання? – спитав слідчий.
– Тверде завдання я отримав 1932 року, з 1919 року позбавлений виборчих прав, 1933 року господарство було розкуркулено.
– Визнаєте ви себе винним у проведеній вами контрреволюційній роботі?
– Ні, – відповів священик.
На цьому допити було закінчено. 26 вересня трійка НКВС засудила отця Опанаса до розстрілу. Священика Опанаса Докукіна було розстріляно 9 жовтня 1937 року і поховано у спільній невідомій могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку