Житія святих,  Вересень

Місяця вересня на 26-й день

У 1933 році влада заарештувала отця Афанасія за несплату податків і засудила до трьох років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Звільнившись у 1935 році, він був направлений служити у храм у село Стариково Талдомського району Московської області, а в серпні 1936 року переведений до Микільської церкви до села Никульське, де служив до дня арешту.
3 вересня 1937 року співробітник НКВС допитав одного з лжесвідків, пастуха місцевого колгоспу, і він погодився підписати свідчення, необхідні НКВС. 4 вересня отця Афанасія викликали в місцеве відділення міліції для допиту, але оскільки всі співробітники НКВС були зайняті, його допитала паспортистка, ставлячи йому питання біографічного характеру.
11 вересня священик все ж таки був заарештований і спочатку перебував у в’язниці в місті Загорську. 14 вересня слідчий допитав його.