...
Житія святих,  Січень

Святі чудотворці та безсрібники Кир та Іоанн і з ними мучениці Афанасія та дочки її Феодотія, Феоктиста та Євдоксія

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 31-й день / червня на 28-й день – перенесення мощей

Святий безсрібник Кир був знаменитим лікарем у місті Александрії, де народився і виріс. Він був християнином і лікував усіх хворих безоплатно, не лише подаючи допомогу в тілесних хворобах, а й зцілюючи також і душевні недуги, які бувають причинами тілесних хвороб. Проповідуючи євангельське вчення, святий лікар багатьох язичників навертав до Христа. Під час гоніння Діоклітіана (284-305) святий Кир пішов в Аравійську пустелю, де прийняв чернецтво, і продовжував і там лікувати людей своєю молитвою, отримавши від Бога дар зцілювати всі хвороби.

У місті Едесі в той час жив воїн Іоанн, благочестивий християнин. Коли почалося гоніння, він прийшов до Єрусалима і там, почувши про святого Кира, став його розшукувати, пішов для цього до Александрії, потім до Аравії. Знайшовши святого Кира, Іоанн всією душею прив’язався до нього і став його вірним послідовником. Дізнавшись, що в Єгипті, в місті Канопі, схоплена християнка Афанасія з трьома юними доньками: Феоктистою – 15 років, Феодотією – 13 років і Євдоксією – 11 років, святі Кир та Іоанн поспішили прийти до них на допомогу, побоюючись, як би страх перед муками не змусив їх відректися від Христа. Вони відвідали їх у в’язниці та зміцнили в мужності перед подвигом, що мав відбутися. Дізнавшись про це, правитель міста схопив святих Кира та Іоанна і, переконавшись у їхньому твердому й безбоязливому сповідуванні віри в Христа, піддав їх страшним тортурам на очах Афанасії та її дочок. Сповідниці так само стійко перенесли всі муки і були обезголовлені. Слідом за ними на тому ж місці стратили святих безсрібників Кира та Іоанна († 311). Тіла їхні християни поховали в церкві святого апостола і євангеліста Марка. У V столітті мощі святих Кира та Іоанна були перенесені із Канопа до Мануфіна. Пізніше їхні мощі було перенесено до Рима, а звідти до Мюнхена.

 

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь бессребреникам мученикам Киру и Иоанну, глас 5

Чудеса́ святы́х Твои́х му́ченик,/ сте́ну необори́му нам дарова́вый, Христе́ Бо́же,/ тех моли́твами сове́ты язы́ков разори́,/ Це́рковь Святу́ю укрепи́,// я́ко еди́н Благ и Человеколю́бец.

Кондак бессребреникам мученикам Киру и Иоанну, глас 3

От Боже́ственныя благода́ти дар чуде́с прие́мше, святи́и,/ чудоде́йствуете, непреста́нно,/ вся на́ша стра́сти рукоде́йством секу́ще неви́димым,/ Ки́ре Богому́дре со Иоа́нном сла́вным:// вы бо боже́ственнии вра́чеве есте́.

Тропaрь, глaсъ є7:

ЧудесA с™hхъ твои1хъ м§никъ, стёну неwбори1му нaмъ даровaвый, хrтE б9е: тёхъ моли1твами совёты kзhкwвъ разори2, цRковь с™yю ўкрэпи2, ћкw є3ди1нъ бlгъ и3 чlвэколю1бецъ.

Кондaкъ, глaсъ G.

Под0бенъ: Дв7а днeсь:

Ще в розробці

Знайшли помилку