Житія святих,  Серпень

Сповідниця Марія Корепова

Місяця серпня на 19-й день

Корепова Марія Андріївна народилася в селянській сім’ї 9 серпня 1877 р. у с. Маурино Вологодська губ. До 1919 р., не виходячи заміж, жила в рідному селі разом із батьками.
З 1919 р. до 1927 р. – черниця Спасо-Преображенського Севастьянівського Сохотського жіночого монастиря (Пошехонський повіт Ярославської губ.). Подвизалася в монастирі до його закриття. Ймовірно, Марія – її чернече ім’я, дане їй під час постригу.
Після закриття монастиря вона була змушена переїхати на проживання до м. Пошехонье-Володарськ і оселилася там разом з іншими вигнаними черницями. Спочатку м. Марія працювала за наймом наймичкою, а незадовго до арешту їй вдалося влаштуватися санітаркою в лікарню.
Заарештована 15 серпня 1936 р. Матір Марію звинуватили як учасницю групи “тихоновської” орієнтації, у контрреволюційній агітації, розпусканні чуток про голод, наклепі на радянську владу. На всіх допитах мати Марія поводилася самовіддано і твердо, категорично заперечуючи участь в антидержавній діяльності та не обмовивши нікого з ув’язнених разом із нею. Засуджена 15 серпня 1937 р. трійкою при УНКВС по Ярославській обл. на 5 років ВТТЛ. Покарання відбувала в Севвостоклазі (Далекосхідний край, бухта Нагаєво) з 27 жовтня 1937 р. до 18 травня 1942 р. Після закінчення терміну ув’язнення матінка була звільнена з табору.
У довідці 1949 р. Пошехонсько-Володарського РВ МДБ вона значиться померлою. Точна дата її смерті та місце поховання невідомі.
Канонізована 20 серпня 2000 р. Архієрейським Собором Руської Православної Церкви (13-16 серпня 2000 р.) за поданням Ярославської єпархії.