Житія святих,  Серпень

Собор новомучеників Ясеновацьких

Місяця серпня на 31-й день

Ясеновац (хорв. Jasenovac) – система таборів смерті, створена усташами (хорватськими фашистами) в серпні 1941 року. Розташовувалася на території Незалежної Хорватської держави, яка співпрацювала з нацистською Німеччиною, за 60 км від Загреба.

Звірячому поводженню з ув’язненими жахалися навіть нацисти.

Новомученики Ясеновацькі – православні в’язні в Хорватії, які прийняли мученицьку смерть у 1941-1944 роках. За різними свідченнями, у роки Другої світової війни в катівнях Ясеноваца було знищено тисячі православних сербів, багато з яких загинули за вірність православ’ю. Архієрейський Собор Сербської Православної Церкви прославив собор новомучеників Ясеновацьких. Їхні імена внесено до місяцеслова Руської Православної Церкви зі встановленням святкування їхньої пам’яті 31 серпня (13 вересня)