...
Житія святих,  Січень

Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської

Місяця січня на 23-й день

Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської святкують 7 лютого (25 січня), у разі збігу цього числа з недільним днем; у недільний день, що передує цій даті, якщо 7 лютого припадає на дні від понеділка до середи; у недільний день, що слідує за цією датою, якщо 7 лютого припадає на дні від четверга до суботи. Тільки в день святкування Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської звершується пам’ять святих, дата смерті яких невідома.

Цього дня Свята Церква звершує поминання і всіх покійних, які постраждали в годину гонінь за віру Христову. Поминання це відбувається за визначенням Священного Синоду Російської Православної Церкви від 30 січня 1991 року на підставі рішення Помісного Собору 1917-1918 років.

Жорстоке і криваве XX століття стало особливо трагічним для Росії, яка втратила мільйони своїх синів і дочок не тільки від руки зовнішніх ворогів, а й від власних гонителів-богоборців. Серед лиходійськи убієнних і закатованих у роки гонінь було незліченна безліч православних: мирян, ченців, священиків, архієреїв, єдиною провиною яких виявилася тверда віра в Бога.

Прославлення у лику святих сонму новомучеників і сповідників Церкви Руської на ювілейному Архієрейському Соборі 2000 року, на рубежі тисячоліть, підвело риску під страшною епохою войовничого безбожництва. Це прославлення явило світові велич їхнього подвигу, осяяло шляхи Промислу Божого в долях нашої Вітчизни, стало свідченням глибокого усвідомлення трагічних помилок і болючих помилок народу. У світовій історії ще не бувало такого, щоб стільки нових небесних заступників прославила Церква (до лику святих зараховано понад тисячу нових мучеників).

Знайшли помилку