...
Житія святих,  Липень

Собор Київських святих

День пам'яті (н. ст.)

Місяця липня на 15-й день

Незважаючи на те, що Київська кафедра є найдавнішою і була заснована першою на території стародавньої Русі, свято Собору Київських святих є досить новим, адже його було встановлено лише 2011 року. 10 лютого 2011 року Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив звершувати його 28 липня за новим стилем (15 липня за старим стилем), оскільки цього дня згадується також рівноапостольний князь Володимир, хреститель Русі.

2013 року до Собору святих, які просіяли на Київській землі, було додано ім’я святого апостола Андрія Первозванного. Хоча немає відповідних точних даних, згідно з давнім переданням він проповідував Євангеліє і на землях сучасного Києва.

До Собору Київських святих входять і одні із перших християн Русі, а саме рівноапостольна княгиня Ольга й мученики Феодор та Іоанн. Також до нього включено подвижників Києво-Печерського монастиря та видатних архіпастирів православного світу, котрі із нього вийшли, таких як святитель Іоанн, митрополит Тобольський, святитель Інокентій, єпископ Іркутський, і священномученик Арсеній, митрополит Ростовський.

Вшановуються в Соборі Київських святих також праведники Звіринецького монастиря, князі-мученики Борис, Гліб та Ігор і митрополити Київські, прославлені в лику святителів та в лику священномучеників.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

 

Тропaрь кjевскихъ с™hхъ, глaсъ и7:

Насади1телz вёры и3 кнzзeй кjевскихъ верх0внаго днeсь соб0ръ с™hхъ кjевскихъ ћкw первоначaльника своего2 восхвалsетъ, ґпcла ґндрeа во бlговёстіи подражaтелz, кmрjлла и3 меf0діа трудHвъ њ просвэщeніи продолжaтелz, бlжeнныхъ ґск0льда со џльгою преeмника во правовёріи. Тёмже и3 вси2 лю1діе воспэвaютъ nтцA своего2, вёрно вопію1ще: хrтA бGа моли2 ми1ръ nтeчеству нaшему даровaти, и3 душaмъ нaшымъ вeлію млcть.

Кондaкъ с™hхъ, глaсъ ѕ7:

Предстaтеліе страны2 нaшеz неусhпніи, ходaтаи њ нaсъ ко творцY непрестaнніи, не прeзрите молeній нaшихъ, но предварsюще на п0мощь, ћкw срHдницы нaши ўскори1те на моли1тву и3 потщи1тесz на ўмолeніе, предстaтельствующе при1снw њ чтyщихъ вaсъ.

Ще в розробці