...
Житія святих,  Липень

Собор Київських святих

Місяця липня на 15-й день

Незважаючи на те, що Київська кафедра є найдавнішою і була заснована першою на території стародавньої Русі, свято Собору Київських святих є досить новим, адже його було встановлено лише 2011 року. Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив звершувати прославляння Київських святих 28 липня за новим стилем не випадково, оскільки цього дня згадується також рівноапостольний князь Володимир, хреститель Русі. У 2013 році до числа вшанованих цього дня святих, що просіяли на Київській землі, було додано також ім’я святого апостола Андрія Первозванного. Хоча немає точних даних про те, де він здійснював проповідь християнства, проте за давніми переказами, цей апостол займався місіонерською діяльністю, зокрема, і на території сучасного Києва: тому він також вшановується в Соборі Київських святих.

Тропaрь кjевскихъ с™hхъ, глaсъ и7:

Насади1телz вёры и3 кнzзeй кjевскихъ верх0внаго днeсь соб0ръ с™hхъ кjевскихъ ћкw первоначaльника своего2 восхвалsетъ, ґпcла ґндрeа во бlговёстіи подражaтелz, кmрjлла и3 меf0діа трудHвъ њ просвэщeніи продолжaтелz, бlжeнныхъ ґск0льда со џльгою преeмника во правовёріи. Тёмже и3 вси2 лю1діе воспэвaютъ nтцA своего2, вёрно вопію1ще: хrтA бGа моли2 ми1ръ nтeчеству нaшему даровaти, и3 душaмъ нaшымъ вeлію млcть.

Кондaкъ с™hхъ, глaсъ ѕ7:

Предстaтеліе страны2 нaшеz неусhпніи, ходaтаи њ нaсъ ко творцY непрестaнніи, не прeзрите молeній нaшихъ, но предварsюще на п0мощь, ћкw срHдницы нaши ўскори1те на моли1тву и3 потщи1тесz на ўмолeніе, предстaтельствующе при1снw њ чтyщихъ вaсъ.