Собор Дивєєвських святих

День пам'яті (н. ст.)

14 червня за старим стилем святкується Собор Дивєєвських святих, коли згадуються не лише відомі за церковним календарем угодники Божі, а й всі праведники, які подвизалися у вірі і благочесті. Ми прикликаємо святих у своїх молитвах тому, що вони є співмолитовниками нашими та покровителями.

До Собору Дивєєвських святих входять автор «Літопису Серафимо-Дивєєвського монастиря» священномученик Серафим (Чичагов); завжди радісний старець-утішитель преподобний Серафим Саровський; сповнені рішучості до християнського служіння преподобні Олександра, Марфа і Єлена; покликані спасати душі ченців від нападів ворога роду людського блаженні Пелагія, Параскева і Марія; сповнені віри Христової священномученики і новомучениці Дивєєвські… Перебуваючи в Царстві Небесному, вони залишаються діяльними помічниками в нашому багатотрудному земному житті. Вони були такими самими, як ми людьми, тендітними, вразливими до випробувань і спокус, часом такими, що вагалися… Єдина різниця між ними і нами, за словом преподобного Серафима Саровського, полягає в рішучості. В рішучості боротися, стояти до крові за все найчистіше, найсвятіше й найблагородніше в собі самому і своєму ближньому.

Святкування Собору Дивєєвських святих установлено в квітні 2008 року. До нього входять:

Преподобномучениця Пелагія (Тестова)

Мучениця Дарія Улибіна

Мучениця Дарія Тимагіна

Преподобномучениця Марфа (Тестова)

Преподобна Матрона (Власова) сповідниця

Мучениця Марія Неізвєстна

Мучениця Євдокія Шейкова

Блаженна Пелагія Дивєєвська (Серебренникова)

Преподобна Єлена Дивєєвська (Мантурова)

Священномученик Яків Гусєв пресвітер

Преподобна Олександра Дивєєвська (Мельгунова)