...
Священномученик Олексій Введенський p1ecg2eri912lp19d91u6p1v461gq73
Серпень,  Житія святих

Священномученик Олексій Введенський

Місяця серпня на 13-й день

Священномученик диякон Олексій – Олексій Васильович Введенський – народився 19 лютого 1903 року в селі Прусово Ярославської губернії у сім’ї священика. Освіту він здобув у трирічній школі та Ярославському духовному училищі. У 1925 році майбутнього священномученика висвячують у сан диякона і він починає служити в церкві села Петропавлівське Велико-Сільського повіту Ярославської області.

Відразу отець Олексій був позбавлений виборчих прав, а 3 лютого 1930 року його заарештовують у груповій справі “групи священнослужителів та мирян Борівського р. Ярославського округу”. Було висунуто звинувачення у “систематичній антирадянській агітації, спробах заклику до масових заворушень, створенні антирадянського угруповання”. Отця Олексія засуджують до 5 років виправно-трудового табору з конфіскацією майна та висилкою сім’ї (дружина та дитина).

З Ярославського спецізолятора священномученика було переведено на Біломорканал, потім переправлено до Темниковського ВТТ ОГПУ до Північного краю. 1934 року отець Олексій виходить на волю, повертається до свого села і відновлює дияконське служіння. Майже одночасно його знову заарештовують і засуджують до 1 року примусових робіт.

Після відбуття ув’язнення о. Олексій тимчасово працював на енерго-комбінаті, сподіваючись повернутися до церковного служіння. Третій та останній арешт відбувся 21 червня 1937 року. У Велико-Сольському РВ НКВС диякону Алексію звинуватили в “антирадянській агітації” та “участі в контрреволюційній церковній групі”. Провини своєї він не визнав, не підписавши і наклепів на своїх ближніх. Трійка при УНКВС Ярославської області засудила його до вищої міри покарання. 26 серпня 1937 року диякона Олексія Введенського було розстріляно.

Ювілейним Архієрейським Собором Російської Православної Церкви 2000 священномученик Алексій був зарахований до лику святих.

Знайшли помилку