Протоієрей Василій Покровський Vasiliy Pokrovskiy
Житія святих,  Грудень

Протоієрей Василій Покровський

Місяця грудня на 13-й день

Протоієрей Василій Андрійович Покровський народився 1879 року в селі Баївка Сенгілеївського повіту Симбірської губернії в сім’ї священика. Закінчив Симбірську духовну семінарію. У 1903 році був висвячений на диякона, а незабаром і на священика, служив у різних селах Симбірської губернії.

У 1929 році за несплату податків отець Василь був засуджений на 2 роки позбавлення волі. З 1938 року він служив настоятелем польової Стефанівської церкви міста Алатир, де служив і священик Омеліан Кірєєв. У 1940 році вони обидва були заарештовані за несплату податків і засуджені до 6 місяців виправно-трудових робіт, але потім виправдані.

1941 року через непомірний податок на священиків, який вони не змогли сплатити, закрили храм, а потім заарештували і самих священиків. Отця Василя звинуватили в контрреволюційній антирадянській агітації проти заходів партії ВКП(б) і радянського уряду і засудили до розстрілу. Спільна з отцем Еміліаном касаційна скарга до Верховного Суду РРФСР залишилася без задоволення. Священик Василь Покровський був розстріляний на правому боці річки Сури, недалеко від міста Алатир, 26 грудня 1941 року і похований у безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 27 грудня 2007 року рішенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.