...
Житія святих,  Грудень

Пророк Давид Псалмоспівець, цар Ізраїльський

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

День пам'яті (н. ст.)

Святий цар і пророк Давид був восьмим, останнім сином старійшини міста Віфлеєму. У молодому віці Давид пас стада батька. В час дозвілля він вправлявся в співі та грі на гуслях. Цю здатність від Бога до цього мистецтва він звернув на служіння Богу: оспівував премудрість і добрість Царя Небесного.

У 18 років він прославився і заслужив загальну любов народу. На землю Ізраїлеву напали филистимляни. Велетень Голіаф викликав на поєдинок ізраїльтянина. Давид, що приніс на поле битви їжу братам-воїнам, без зброї переміг Голіафа: камінь, влучно ударив у лоба велетня з такою силою, що Голіаф упав і не встав. Саул, цар Ізраїля, поставив Давида тисячником. І на цій посаді Давид чинив у всіх справах розсудливо, чим і заслужив ще більшу любов народу.

Саул знав пророцтво, де  говорилося. що Господь відкидає від нього царство і віддає іншому. У Давиді він бачив свого наступника, і це дратувало його. Тому Саул почав шукати смерті Давида. До своєї смерті цар переслідував Давида, але Бог рятував свого обранця.

Після смерті Саула Давид став царем Ізраїльської держави. Мудро керував країною новий цар. Він дбав про догодження Богу і користь народної. Ізраїль ставав могутньою державою. Свій дар піснеспіва він вживав для виховання у своєму народі духу віри та благочестя, любові до вітчизни та інших чеснот.

У царювання Давида була побудована нова столиця Ізраїлю – Єрусалим, яка швидко розцвіла пишно і багато, і згодом Єрусалим став знаменитим містом у всьому світі.

У роки випробувань, з особливим міркуванням вникаючи в шляху Промислу, він виливав перед Богом глибоку скорботу свою і просив Його допомоги. При цьому нерідко від зображення власних страждань гнаний псалмоспівець у пророчому дусі переносився в співах своїх у віддалене майбутнє і споглядав страждання Христа, Спасителя світу. Богонатхненні розповіді Давида згодом зібрані були в одну Книгу Псалмів, або Псалтир.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь праведному Иосифу Обручнику, Давиду царю и Иакову, брату Господню, глас 2

Благовеству́й, Ио́сифе,/ Дави́ду чудеса́ Богоотцу́,/ Де́ву ви́дел еси́ ро́ждшую,/ с па́стырьми славосло́вил еси́,/ с волсви́ поклони́лся еси́,/ А́нгелом весть прие́м;/ моли́ Христа́ Бо́га// спасти́ ду́ши на́ша.

Кондак праведному Иосифу Обручнику, Давиду царю и Иакову, брату Господню, глас 3

Весе́лия днесь Дави́д исполня́ется Боже́ственный,/ Ио́сиф же хвале́ние со Иа́ковом прино́сит,/ вене́ц бо сро́дством Христо́вым прие́мше,/ ра́дуются и неизрече́нно на земли́ Ро́ждшагося воспева́ют, и вопию́т:// Ще́дре, спаса́й Тебе́ чту́щия.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку