Преподобний Зінон, учень святителя Василія Великого 624182340605c782230290

Преподобний Зінон, учень святителя Василія Великого

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 30-й день

Преподобний Зінон, учень святителя Василія Великого, народився в місті Понті в багатій родині. Служив при дворі імператора Валента (364-378 рр.) в числі воїнів, з якими розсилалися царські грамоти. Після смерті Валента святий Зінон залишив світ та оселився в печері поблизу міста Антіохії. Сорок років трудився він в цій печері, в повній самоті проводив суворе життя, очищаючи душу, і займався Божественним спогляданням. Кожну неділю преподобний Зінон ходив до храму і причащався Святих Христових Таїн. У своїй келії він не мав ні постелі, ні вогнища, ні світильника. Одягався подвижник в старе лахміття, харчувався тільки хлібом і водою, за якою йому доводилося долати нелегкий шлях в гори до джерела.

З особливою любов’ю ставився преподобний Зінон до святих книг, які він брав для читання у тих, хто приходив до нього за духовними порадами. Через глибоке смирення блаженний подвижник, сповнений благодатних дарів, вважав себе духовно убогим. Упокоївся преподобний Зінон на початку V століття.