Преподобний Зосима Фінікійський 62b57ed7cdb50946890460
Житія святих,  Червень

Преподобний Зосима Фінікійський

Місяця червня на 8-й день

Преподобний Зосима Фінікійський народився в сирійському селищі Сінда біля міста Тіра. Він прийняв чернецтво і ревно подвизався в пості, молитвах, праці та інших чеснотах. Преподобний отримав від Бога дар прозорливості. Коли він перебував у Кесарії, то прозрів страшний землетрус, що зруйнував Антіохію 526 року.

Одного разу преподобного відвідав патрицій Аркесилай. У цей час гонець сповістив Аркесилая, що його дружина проколола спицею око і жорстоко страждає. Але преподобний заспокоїв гостя і сказав, що Кесарійський святитель Іоанн Хозевіт (пам’ять 3 жовтня) зцілив його дружину.

Преподобний Зосима досяг такого ступеня духовної досконалості, що йому підкорялися звірі. Одного разу на шляху до Кесарії на осла преподобного напав голодний лев, потягнув його і з’їв. Знайшовши звіра, преподобний сказав: “Друже, я не в силах через свою старість донести вантаж. Донеси його ти”, а потім можеш повернутися в пустелю і знову бути лютим за твоїм єством”. Лев покірно доніс вантаж до Кесарії, де святий відпустив його.

Знайшли помилку