Преподобний Євменій, єпископ Гортинський p1ato9glbi1ifa18odu7t1eku16as3
Житія святих,  Вересень

Преподобний Євменій, єпископ Гортинський

Місяця вересня на 18-й день

Преподобний Євменій з юності вирізнявся доброчесним життям. Він прагнув служити Єдиному Богу і тому уникав мирських спокус. Піклуючись про спасіння душі, все своє майно він роздав жебракам. Благословенням Божим преподобний Євменій був обраний і зведений у сан єпископа Гортинської Церкви на острові Криті. Святитель, як милостивий батько, втішав своїх пасомих у їхніх скорботах, зміцнював сиріт і незаможних. Молитви його були такі сильні перед Богом, що одного разу під час посухи він низвів на землю рясний дощ. Святий Євменій ревно і мудро захищав православну віру від єресі монофелітів, що виникла в той час. За протиборство єресі святитель був засланий до Фіваїди, де і помер у VII столітті. Тіло його було перенесено і поховано в Гортіні.

Тропарь преподобному Евмению, епископу Гортинскому, глас 7

Поще́нием житие́ твое́ укра́сил еси́,/ ни́щия возлюби́в,/ и те́м разда́л еси́ все́ име́ние твое́,/ в доброде́телех возсия́л еси́, я́ко со́лнце,/ пла́чущия утеша́я и скорбя́щия веселя́,/ и на́м испроси́, мо́лимся,/ моли́твами твои́ми, Евме́ние о́тче,// от Христа́ грехо́в проще́ние.

Кондак преподобному Евмению, епископу Гортинскому, глас 2

Све́том Боже́ственным просвети́вся, всеблаже́нне,/ просвеща́еши ны,/ любо́вию пою́щия твое́ честно́е и сла́вное/ и свято́е, о́тче, преставле́ние,/ иера́рше Евме́ние,// моля́ непреста́нно о всех нас.

Величание преподобному Евмению, епископу Гортинскому

Велича́ем тя,/ святи́телю о́тче Евме́ние,/ и чтим святу́ю па́мять твою́,/ ты бо мо́лиши о нас// Христа́ Бо́га на́шего.

Кондaкъ, глaсъ в7.
Под0бенъ: Вhшнихъ и3щS:

Свётомъ бжcтвеннымъ просвэти1всz, всебл7жeнне, просвэщaеши ны2, люб0вію пою1щыz твоE чcтн0е и3 слaвное, и3 с™0е, џтче, преставлeніе, їерaрше є3vмeніе, молS непрестaннw њ всёхъ нaсъ.