Преподобний Єремія, печерський, в Ближніх печерах Ieremiya copy2
Житія святих,  Вересень

Преподобний Єремія, печерський, в Ближніх печерах

Місяця вересня на 28-й день

Блаженний Єремія Печерський досяг такої старості, що пам’ятав хрещення Руської землі, звершене в дні благовірного великого князя Володимира; і сам блаженний був просвічений тоді купіллю Святого Хрещення. Через багато років прийшов він у святий Печерський монастир, до преподобних отців наших Антонія і Феодосія, і прийняв великий ангельський схимницький образ, в якому подвизався боговгодно, наслідуючи житія святих отців.

За велику чесноту його дано йому від Бога дар пророкувати майбутнє і провидіти думки людей. Якщо в кому він бачив злу думку, викривав його наодинці і наставляв берегтися наслань диявольських. Особливо ж, коли якийсь брат думав покинути монастир, він, прозріваючи те, приходив до цього брата, викривав думку його і втішав, переконуючи довготерпіти і міцно стояти в подвизі боротьби проти ненависника добра, ворога нашого, і бути непохитним. І настільки укріплював брата, що той уже більше ніколи і не думав про це.

Якщо кому блаженний говорив, що яке-небудь рішення добре або погане, слово старця завжди збувалося. Отже, проживши багато років і принісши прозрінням своїм користь багатьом, він помер в глибокій старості.

Тропaрь, глaсъ №:

Хrт0выхъ повелёній свётомъ сердцA сво‰ просвэти1вше, стрaстный мрaкъ прогнaсте, тёмже трbцы селeніе бhсте тричи1сленніи nтцы2, даміaне, їеремjе съ матfeемъ, t неsже бlгодaть пріeмше, нед{жныz и3сцэлsете, б{дущаz возвэщaете, и3 ѓгGлwмъ сопричaстницы сyще, моли1тесz хrтY бGу даровaти нaмъ причaстіе с™hхъ.

Кондaкъ, глaсъ в7:

Ћкоже дрeвніи прbр0цы бlгодaть прbр0чествіz пріeмше и3 нел0жнэ дyхомъ предзрёвше, прорек0ша наити2 хотsщаz, тaкw и3 вы2 въ жи1зни нaшей ѕл†z, грэхHвъ рaди нaшихъ на ны2 грzдyщаz, предвозвэсти1сте, и3 нhнэ да не пости1гнутъ ны2 ѕл†z, и3спроси1те t хrтA бGа и3справлeніе дэлHмъ нaшымъ и3 вeлію млcть.