Преподобний Єміліан Італійський p1bbej0p0l105hlg01pbn1std160o3
Березень,  Житія святих

Преподобний Єміліан Італійський

Місяця березня на 7-й день

Преподобний Єміліан Італійський (в миру Вікторін) був родом римлянин, до старості вів гріховне життя. Нарешті, розкаявшись, він пішов у монастир, прийняв чернецтво з ім’ям Єміліан і решту днів своїх смиренно служив Богові, дивуючи братію своїм покірливим послухом і суворим пісництвом. Ченці помітили, що ночами Єміліан таємно відвідує печеру, розташовану недалеко від монастиря. Одного разу ігумен простежив за ним і застав преподобного Єміліана в печері, який молився в скрушених сльозах, осяяний неземним світлом, і почув Глас згори: “Єміліане, відпускаються тобі гріхи твої”.

Глибоко зворушений усім, що сталося, ігумен після ранкового богослужіння просив старця розповісти братії свою таємницю, і святий розповів усім про велике до нього Боже милосердя. Тоді ігумен пояснив братії: “Господь і в мовчанні міг би пробачити йому гріхи, але заради всіх нас Він відкрив Свою милість явленням світла та голосу, щоб усі ми бачили Його доброту й милість до грішників, які щиро каються”.

Преподобний Єміліан провів залишок життя в духовній радості і мирно відійшов до Господа.