...
Житія святих,  Січень

Преподобний Єфрем Новоторзький

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 28-й день / червня на 11-й день / липня на 1-й день — Собор Новгородських святих (перехідне), Собор Тверських святих (перехідне) / липня на 22-й день — Собор Смоленських святих (перехідне)

У дні благовірних великих князів, святих страстотерпців руських Бориса і Гліба, були на Русі три брати рідні: Єфрем, якого ж нині пам’ять, Георгій і Мойсей — із землі угорської родом. Усі ж великим князям Борису і Глібу в чині боярському служили. Коли вбитий же був Борис святий на ріці Алті, не був там із князем Борисом боярин Єфрем і так від убивства цілим вберігся, а Георгій, брат його, разом зі святим Борисом вбитий був, бо упав на пана свого, і відрізали йому голову через золоту гривну, її ж на нього святий Борис поклав. Третій же брат, Мойсей, під час вбивства того присутній був, втечею врятувався від смерті, тоді пізніше від полячки, більше ніж колись Іосиф від Пентефрії, постраждав через чистоту, і був святим ченцем у Печерському Київському монастирі, як же у житії його написано. А цей блаженний Єфрем після убивства благовірного князя Бориса на місце те, на якому ж неправедне те убивство сталося, прийшов, плачучи й ридаючи, і, пошукавши тіла братового, не знайшов, лише голову, яку ж, взявши, беріг до кончини своєї. Покинув же свій боярський сан і дім, досягнув міста Торжська та знайшов місце поблизу міста того вельми красне, на березі ріки Твер, звів там храм на честь панів своїх — великих князів, святих страстотерпців Бориса і Гліба — і, багато ченців зібравши, обитель влаштував та архімандритом був. Досить же постом і молитвами потрудившися, угодив Богові і преставився до Нього в рік 6523-й. Після преставлення ж його багато чудес від гробу його відбувалося і подавалися зцілення хворим. І нині тим, що з вірою приходять, подаються, на Славу Христа, Бога нашого, Котрий з Отцем і Святим Духом славимий навіки. Амінь.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобному Ефрему Новоторжскому, глас 1

Боже́ственною свы́ше просвети́вся благода́тию, преподо́бне,/ мно́гим терпе́нием во вре́менной жи́зни по́двиг соверши́л еси́./ Те́мже источа́еши чуде́с благода́ть/ всем с ве́рою приходя́щим к моще́м твои́м, Ефре́ме преблаже́нне./ Сего́ ра́ди зове́м:/ сла́ва Да́вшему ти кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

Ин тропарь преподобному Ефрему Новоторжскому, глас 1

Боже́ственною свы́ше благода́тию просвети́вся, Богому́дре,/ и по сме́рти яви́ тя све́тлость жития́ твоего́,/ те́мже источа́еши ми́рови благоуха́ние,/ и́же с ве́рою притека́ющим к ра́це моще́й твои́х, Ефре́ме преподо́бне./ Тем вопие́м ти:/ сла́ва Да́вшему ти чудесе́м благода́ть,/ сла́ва Просла́вльшему тя в чудесе́х,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку