Преподобний Василь Спасо-Кубенський (Каменський), Христа ради юродивий p1e31c41ru1gl419hr1an7161g19333
Житія святих,  Серпень

Преподобний Василь Спасо-Кубенський (Каменський), Христа ради юродивий

Місяця серпня на 2-й день

Блаженний Василь Каменський, Христа ради юродивий (2-а пол. XVII – 1-ша пол. XVIII ст.), був ченцем Спасо-Чам’яного монастиря, що був на острові Кубенського озера (недалеко від Вологди). При раці його мощей, влаштованій згодом у церкві на честь святого Василя Блаженного, Московського, перебували ікона святого Василя Кам’янського на весь зріст, важкі залізні вериги і шапка із залізних смуг.

1774 року, коли під час пожежі згоріло все, що могло горіти, дерев’яна рака, що була тоді над мощами угодника, ще дерев’яна рака і образ на ній залишилися недоторканними, хоча весь гробовий намет його наповнений був димом і полум’ям. Пам’ять блаженного Василя звершується 2/15 серпня, в день його тезоіменитства.