Преподобний Севастіан Сохотський, Пошехонський p1bak5q7tf1pfi18ek1gr1bbm5lq3
Житія святих,  Грудень

Преподобний Севастіан Сохотський, Пошехонський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця лютого на 26-й день (перехідне) / травня на 23-й день – Собор Ростово-Ярославських святих / грудня на 18-й день

Преподобний Севастіан Сохотський, Пошехонський († бл. 1500/1542) заснував монастир на честь Преображення Господнього на річці Сохоті за 90 верст від міста Романова (нині Тутаєв Ярославської області). Члени обителі самі обробляли землю і харчувалися працею рук своїх. Цьому навчив подвижників своїм прикладом та повчаннями засновник обителі.

Помер близько 1500 року.

Преображенська обитель на річці Сохоті була згодом приписана до Череповецького Воскресенського монастиря, а 1764 року була закрита. У 1910 році над мощами преподобного Севастіана було збудовано кам’яний храм. Зруйнований в 1930 році.

Тропарь преподобному Севастиану Сохотскому, Пошехонскому , глас 4

Удали́вся ми́ра и водвори́вся в пусты́ни,/ до́брым по́двигом подвиза́ся,/ злострада́нием, и внима́нием, и моли́твами,/ отню́дуже и по сме́рти источа́еши исцеле́ния,/ Севастиа́не о́тче наш,/ моли́ Христа́ Бо́га// спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак преподобному Севастиану Сохотскому, Пошехонскому , глас 3

Сия́нием Ду́ха Пресвята́го, му́дре Севастиа́не, просве́щся,/ оста́вил еси́ я́же в житии́ молвы́,/ пусты́ню же дости́гл, преподо́бне о́тче,/ возвесели́л еси́ и́же над все́ми Бо́га и Зижди́теля.// Сего́ ра́ди прославля́ет тя Христо́с, блаже́нне, Вели́кий Дарода́тель.