Преподобний Пимен, посник Печерський, в Дальніх печерах (ХIII–ХIV) p1e8pff847mjh1ps7nh31cqmf3k3
Житія святих,  Серпень

Преподобний Пимен, посник Печерський, в Дальніх печерах (ХIII–ХIV)

Місяця серпня на 7-й день / Собор преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають

Преподобний Пимен, посник Печерський, подвизався в Дальніх печерах. Старовинна лаврська рукописна оповідь, видана архієпископом Модестом (Стребільцьким) у брошурі про Дальні печери, свідчить: “Преподобний Пимен пісний стягав велику благодать, і тільки раз на тиждень трохи їв, хоча постійно ніс монастирський послух. І ніколи не слабшав від посту: чи молотив у жорнах, чи носив на собі дрова. А через ніч стояв на молитві”.

Митрополит Євген (Болховітінов) вважав, що подвижник жив “за часів ігуменів Никона та Іоанна”. Цю думку поділяв владика Модест.

Зі свого боку архієпископ Філарет вважав прп. Пимена посника, що спочиває в Дальніх печерах, лаврським ігуменом 1132-1141 рр. Так стверджують і “Хронологічні списки руських святих”.

Тропaрь, глaсъ и7:

Пост0мъ дyшу твою2 просвэти1лъ є3си2, мlтвами непрестaнными сeрдце твоE, сосyдъ д¦а с™aгw содёлалъ є3си2, прпdбне џтче нaшъ пjмене. тёмже вс‰ вр†жіz њполчє1ніz крёпкw посрами1лъ є3си2 и3 ћкw побэдон0сецъ и4стинный, воздаsніе, получи1лъ є3си2 t хrтA бGа. томY помоли1сz њ душaхъ нaшихъ.

Кондaкъ, глaсъ и7:

Пjмене прпdбне, п0стникwмъ є3динонрaвне, послушaніz џбразе и3 трудолю1біz прaвило, во бдёніи и3мlтвахъ неусhпне, не престaй молsсz њ нaсъ ко гDу.