Преподобний Пимен посник Pimen post
Житія святих,  Вересень

Преподобний Пимен посник

Місяця вересня на 28-й день

Житіє преподобного Пимена посника тісно пов’язане з життям і подвигом преподобного священномученика Кукші.

Блаженний священномученик, званий Кукша, один з отців святого Печерського монастиря, був відомий всім, так як він хрестив в’ятичів, людей, потьмарених невір’ям, і багатьох просвітив вірою

Зробив він і багато великих чудес: проганяв бісів, звів дощ з неба, висушив озеро і показав багато інших різних дивовижних знамень.

Після багатьох мук він був усічений невірними з учнем своїм.

У той же час блаженний Пимен посник трудився боговгодно в тому ж Печерському святому монастирі. За великий свій піст і труд він отримав від Бога таке обдарування, що засяяв не тільки зціленням недужих, а й прозрінням майбутнього, причому далекого, невідомого і таємного. Багатьох хворих зцілив він чудотворно і, багато пророкувавши, передбачив відхід свій до Бога за два роки.

Передбачивши вбивство блаженного Кукши, який перебував далеко, голосно закричав він серед церкви Печерської: «Брат наш Кукша в цей день убитий». І, сказавши це, помер в один день зі святим Кукшою і учнем його.

Отже, вони троє разом отримали тричисельну радість, про яку сказано: «…Чого око не бачило й вухо не чуло, і що на серце людині не впало, те Бог приготував був тим, хто любить Його!» (1Кор. 2:9).