Житія святих,  Липень

Преподобний Петро Константинопольський, Олімпійський

Місяця липня на 1-й день

Преподобний Петро народився наприкінці VIII століття в Константинополі в родині патриція. За царювання візантійського імператора Никифора (802-811) Петро був призначений воєначальником і брав участь у походах грецьких військ проти Болгарії. В одній із битв греки зазнали поразки. Імператор був смертельно поранений, а Петро серед багатьох інших воїнів потрапив у полон.

Одного разу вночі під час старанної молитви йому з’явився у видінні святий євангеліст Іоанн Богослов і визволив із полону. Повернувшись до Константинополя, святий Петро залишив світ, пішов у монастир на гору Олімп (Мала Азія) і став ченцем. Там він провів у постійних подвигах 34 роки під керівництвом преподобного Іоанникія Великого (пам’ять 4 листопада). Весь час свого чернечого життя преподобний Петро дотримувався суворого посту і постійного пильнування, носив колючу волосяницю і ходив без взуття. Останні 8 років він жив у Константинополі, де створив храм і обитель в ім’я святого Євандра.

Преподобний Петро помер на сімдесятому році життя († 854 р.) і був похований у своєму монастирі.