...
Грудень,  Житія святих

Преподобний Павло Латрійський

Місяця грудня на 15-й день

Преподобний Павло Латрійський був уродженцем міста Елен у Пергамі. Рано втративши отця, він виховувався в обителі святого Стефана у Фригії, а після смерті матері повністю присвятив себе чернечим подвигам у монастирі на горі Латр, поблизу Мілета. Бажаючи досягти ще вищої досконалості, він зачинився в печері. Своїми подвигами він набув дар прозріння і чудотворення. Імператор Костянтин Багрянородний (912–959) часто писав преподобному, просячи його молитов та порад. Двічі преподобний Павло віддалявся на острів Самос, де заснував Лавру і відновив три монастирі, розорені агарянами. Передбачивши свою кончину, старець перестав до Бога в 955 році.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобному Павлу Латрийскому, глас 4

Я́ко Безпло́тных единовсе́льника/ и всем преподо́бным соо́бщника,/ всесла́вне Па́вле, пое́м тя и мо́лим тя:/ моли́ся всегда́ о нас,// я́ко да обря́щем ми́лость.

Кондак преподобному Павлу Латрийскому, глас 8

От ю́ности, му́дре, я́же па́че смы́сла вожделе́л еси́ му́жески,/ мирски́й мяте́ж оста́вил еси́/ и был еси́ Боже́ственнаго ра́ди жи́тельства Тро́ицы жили́ще/ и просвети́л еси́ ве́рою приступа́ющия тебе́.// Тем зове́м: ра́дуйся, Па́вле пребога́те.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку