Преподобний Павло Коринфянин

Преподобний Павло, лікар із міста Коринфа, в юності прийняв постриг в одному з монастирів. Тут святий багато працював і став досвідченим подвижником.

Одного разу преподобного Павла через демонську злобу обмовила жінка. Вона принесла в монастир новонароджене немовля і сказала, що народила його від ченця Павла. Старець зі смиренням і радістю переніс наклеп, не відрікався і прийняв немовля як рідного сина. Коли святого стали докоряти за порушення чернечої обітниці, преподобний Павло сказав: “Браття, запитаємо немовля, хто його батько!” Новонароджений, вказавши рукою на коваля, вимовив: “Ось мій батько, а не Павло чернець”. Побачивши це диво, люди вклонилися старцю, просячи прощення. Відтоді преподобний Павло отримав від Бога дар зцілення хвороб, від чого і був названий лікарем. Помер преподобний Павло в 70 років.