Преподобний Павел Коринф’янин

День пам'яті (н. ст.)

Преподобний Павел, лікар із міста Коринфа, в юності прийняв постриг в одному із монастирів. Тут святий багато трудився і став досвідченим подвижником.

Одного разу преподобного Павла через демонську злобу обмовила жінка. Вона принесла до монастиря новонароджене немовля і сказала, що народила його від ченця Павла. Старець зі смиренням і радістю переніс наклеп, не відрікався й прийняв немовля, як рідного сина. Коли святому стали докоряти за порушення чернечої обітниці, преподобний Павел сказав: «Браття, запитаймо немовля, хто його батько!» Новонароджений, вказавши рукою на коваля, вимовив: «Ось мій батько, а не Павел чернець».

Побачивши це диво, люди вклонилися старцю, просячи прощення. Відтоді преподобний Павел отримав від Бога дар зцілення хвороб, тому й був названий лікарем.

Помер преподобний Павел у віці понад сімдесят років.