...
Преподобний Никифор (Джанакакіс), Прокажений, чернець p1b2bjbnlb1qik11au1ta6po2ppv3
Житія святих,  Грудень

Преподобний Никифор (Джанакакіс), Прокажений, чернець

Місяця грудня на 22-й день

Преподобний Никифор (в миру Микола Джанакакіс) народився у селі Сірікарі на острові Крит у 1890 році у благочестивій родині. У 13 років батьки віддали його на навчання цирульнику, який жив у місті Ханья. Тоді в нього з’явилися перші ознаки прокази.

На той час критяни посилали прокажених на півострів Спіналонга, тому, коли у 16 років його хвороба стала помітною, Микола поїхав до Олександрії, де продовжував працювати цирульником. Коли проказа почала поширюватися на обличчя і руки, один ієрей порадив Миколі вирушити на острів Хіос, де був лепрозорій, організований прп. Анфімом (Вайянос). Микола прибув на Хіос у 1914 році у віці 24 років. Там для Миколи відкрилося поле діяльності для вдосконалення чеснот. Прп. Анфим постриг його в ченці з ім’ям Никифор. Він виконував роботи в садах та городах і був першим співаком у храмі. Згодом через хворобу Никифор втратив зір.

1957 року практично сліпий і прикутий до ліжка старець був переведений у протилепрозну станцію святої Варвари в Афінах. Святий преставився до Господа 4 січня 1964 року у віці 74 років. Ще за життя преподобний, який переносив свої страждання з крайнім смиренням і в невпинній молитві, набув безліч благодатних обдарувань. За безмежне терпіння та любов до ближніх Господь наділив Никифора даром пророцтва та втіхи стражденних. Коли він помер, від його мощей благоговіло. Численні чудеса, що відбувалися молитвою святого, були записані учнем преподобного, отцем Євменієм.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Ще в розробці

Тропарь преподобному Никифору Прокаженному, глас 4

Пло́ти твоея́ прокаже́ние/ мужему́дренне, я́ко И́ов, претерпе́л еси́, Ники́форе,/ ри́зу же души́ твоея́ све́тле очи́стил еси́,/ соверше́нне же на ле́ствицу доброде́телей восше́д,/ по́двиги твои́ми жи́тельства А́нгельскаго дости́же,/ непреста́нно Бо́гу поя́:// Тебе́ сла́ва подоба́ет, Тро́ице Единосу́щная.

Кондак преподобному Никифору Прокаженному, глас 2

Узким путем болезни шествовал еси, Никифоре,/ последовав всецело Господу твоему,/ яко сын достойный,/ иго легкое и бремя благое на рамех понесл еси/ и вшел еси, радуяся, в вечную славу,// и чудесы от Христа прославился еси.

Ще в розробці

Знайшли помилку