Житія святих,  Січень

Преподобний Мина Синайський

Місяця грудня на 5-й день

Преподобний отець наш Мина подвизався в одній із спільножительних обителей Синайської гори в шостому столітті після Різдва Христового. П’ятдесят років виконував він різні чернечі послухи. Третього дня після блаженної кончини цього подвижника вся братія зібралася в храм, щоб, за статутом церковним, звершити відспівування покійного. Під час цього богослужіння храм раптово сповнився пахощів, які виходили від того місця, де лежав покійний. Коли за наказом настоятеля гроб з останками спочилого преподобного Мини було відкрито, всі присутні побачили, що по обох його ногах двома струмками протікало запашне миро. Тоді настоятель сказав братії:

– Дивіться, це виступив немовби піт від праць, піднятих ногами спочилого за життя; він сповнений пахощів на свідчення того, що труди ці прийняті Богом. Несіть же і ви по чистій совісті і з повною старанністю покладені на вас послухи, щоб отримати відплату за труди від Господа Бога і Спаса нашого.