Преподобний Михайло синкел, Константинопольський p1dq1i8krn1uud1bqdhc58m61uj63
Житія святих,  Грудень

Преподобний Михайло синкел, Константинопольський

Місяц грудня на 18-й день

Преподобний Михаїл сповідник народився в Єрусалимі в сім’ї ревних християн і з молодих років присвятив себе чернечому життю. Після смерті отця мати і сестри святого Михайла пішли до монастиря, а преподобний Михайло був посвячений у сан пресвітера. Він славився як сильний проповідник, тому патріарх Єрусалимський Фома I наблизив його до себе і звів у звання синкела (завідувач справ церковного управління). На той час царював імператор іконоборець Лев Вірменин (813–820). Патріарх послав до нього преподобного Михайла разом зі святими братами Феодором (пам’ять 27 грудня) та Феофаном (пам’ять 11 жовтня), щоб вони переконали царя припинити гоніння на православних. Імператор піддав святого Михайла тортурам і послав у вигнання. Повернувшись із вигнання, преподобний знову постраждав за шанування святих ікон від імператора Феофіла (829–842). Сподвижники святого Михаїла, святі Феодор і Феофан, зазнали катувань: на обличчя їх були накладені розпечені тавра з написами, що їх поносили. Вони отримали прізвисько “Накреслених”. Знову засуджений святий Михайло зі своїм учнем Іовом був засланий до Павсіадського монастиря. Після смерті Феофіла імператриця Феодора (842–855) відновила іконопочитання, повернула засланих іконоборцями християн і запропонувала святому Михаїлу зайняти патріарший престол замість поваленого іконоборця Іоанна Граматика. Але святий мученик ухилився від цього. На патріарший престол вступив святитель Мефодій.

Святий Михайло сповідник до кінця днів працював на посаді синкела. Помер мирно близько 845 року.