Преподобний Маркіан Кірський Prp. Markian Kirskyy

Преподобний Маркіан Кірський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 18-й день / листопада на 2-й день

Преподобний Маркіан жив у IV столітті. Віддалившись у пустелю, він багато років провів на самоті, в безперестанних молитвах і суворому пості. Побудувавши собі малу келію, він зачинився в ній і ніколи не запалював свічки, коли ночами звершував молитовне правило за Псалтирем, бо Господь освітлював келію Божественним світлом. Через деякий час преподобний прийняв двох учнів, які оселилися поруч із ним, але, як і раніше, перебував у затворі. Антіохійський патріарх Флавіан (пам’ять 18 лютого) та інші єпископи просили преподобного для користі християн залишити своє суворе усамітнення, але преподобний не погодився. Однак, не полишаючи своєї келії, він повчав тих, хто приходив до нього за настановою, і багатьох відвернув від єресей і привів до православної віри.

Перед смертю преподобний Маркіан заповідав своєму учневі Євсевію поховати його таємно, далеко від келії, щоб уникнути посмертної слави і не допустити сперечань між охочими мати його останки в довколишніх храмах. Преподобний Маркіан помер у 388 році.