Преподобномуеник Анастасій Персіянин p1b7uuavu11pdo1i361rsmjfjvv43
Житія святих,  Січень

Преподобномуеник Анастасій Персіянин

Місяця січня на 24-й день

Народився в Персії. Батько його Вав був магом, знаменитим учителем чаклунства, який навчив і сина свого. Анастасій, служачи воїном у перського царя Хозроя, почув про Животворящий Хрест Господній, чутка про славу і могутність якого поширилася по всій Персії. Хресне древо дивувало незвичайними чудесами, тож багато хто говорив: “Бог Християнський прийшов у Персію”.

Почувши про це, юнак став розпитувати про земне життя Спасителя, і його серця торкнулася благодать Божа, а в душі запалився вогонь віри. Коли його відправили на війну до Греції, то, дійшовши до м. Халкідона, залишився жити в перса-християнина, який наставив його в істинній вірі. Прийшовши до Єрусалима, він прийняв Хрещення і вступив до монастиря, де подвизався, прикрашаючи себе смиренномудрістю, лагідністю і працьовитістю. Після семи років перебування в монастирі, напередодні свята Воскресіння Христового, йому було відкрито, що на нього чекає мученицька смерть за Христа.

Прийшовши в Кесарію, св. Анастасія схопили воїни, які прийняли його за лазутчика. На суді перед ханом Марзаваном він сповідував себе християнином, за що був закутий у залізні ланцюги і відведений на каменотесні роботи. Бачачи, що не можна похитнути мученика, його піддали жорстоким мукам разом із 70 в’язнями, серед яких було багато християн. Усіх їх задушили на березі річки. Голову св. Анастасія відрізали і принесли царю, а тіло кинули псам, але жоден не доторкнувся до нього. Чернець, посланий з Єрусалимського монастиря, де трудився св. Анастасій, підкупив варту і поховав мученика. Мученицька кончина святого настала в 628 р.