Преподобний Макарій, диякон Печерський, в Дальніх печерах p1b7qb47f6pa01m2b10de17rg8663
Житія святих,  Січень

Преподобний Макарій, диякон Печерський, в Дальніх печерах

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 19-й день / березня на 18-й день (Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських) (перехідне) / серпня на 28-й день – Собор преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають

Преподобний Макарій, посник Печерський, у Ближніх печерах (XII), і преподобний Макарій, диякон Печерський, у Дальніх печерах (XIII-XIV), обидва були дияконами. Пам’ять їхню встановлено 19 січня заради тезоіменитства з преподобним Макарієм Єгипетським. Про преподобного Макарія із Дальніх печер відомо, що він вирізнявся нестяжательністю, мав велику старанність до храму Божого і постійно вправлявся в читанні Святого Письма та пості. За переказами, він у дитинстві багато хворів, і батьки дали обітницю Богові віддати сина в Печерський монастир, якщо він одужає. Лагідністю і смиренням він заслужив любов братії, яка навчила його грамоти. За благочестиве життя він був возведений в сан диякона і за життя мав дар чудотворення. Крім цієї пам’яті, у преподобного Макарія з Ближніх печер ще пам’ять 28 вересня, а у преподобного Макарія з Дальніх печер – 28 серпня. Спільна пам’ять з усіма Печерськими чудотворцями – у 2-гу Неділю Великого посту.

Тропaрь, глaсъ з7:

T ю4ности хrтA ўсeрднэ возлюби1въ, вдaлсz є3си2 томY вeсь, ћкw непор0чна жeртва, и3, и4го є3гw2 бlг0е на себE взeмъ раб0талъ є3си2 въ нeмъ, всечeстне макaріе, спёшне, тёмже ќбw м0лимъ тS: моли1сz њ душaхъ нaшихъ.

Кондaкъ, глaсъ д7:

Вдaвшагосz хrтY бGу на служeніе t младeнства и3 томY во и4ночествэ и3 діaконствэ послужи1вша сщ7еннолёпнw, восхвалsемъ тS люб0вію, макaріе сщ7eнне, и3м0лимъ: ћкw и3мhй дерзновeніе, моли2 хrта бGа њ нaсъ, пою1щихъ тS.