Житія святих,  Липень

Преподобний Іоанн Святогорець, Іверський (Афонський)

День пам'яті (н. ст.)

Місяця липня на 12-й день / у Неділю другу після П’ятидесятниці — усіх преподобних і богоносних отців, на Святій Горі Афон просіявших (перехідне)

Преподобний Іоанн Святогорець, батько преподобного Євфимія Нового, Афонського († 1028 р.; пам’ять 13/26 травня), був знатним вельможею і родичем грузинського царя Давида Куропалата. Він залишив світ і віддалився до одного із Імеретинських монастирів, де прийняв схиму. Через деякий час преподобний перейшов на гору Олімп і подвизався на ній.

Святий Іоанн заснував знаменитий Іверський монастир на Афоні, де був ігуменом. 1005 року він мирно відійшов до Господа.

Після смерті преподобного Іоанна настоятелем Іверського монастиря став його син, преподобний Євфимій.