Преподобний Герман Аляскинський Saint Herman of Alaska
Житія святих,  Грудень

Преподобний Герман Аляскинський

Місяця грудня на 13-й день

Народився в сім’ї купця. У шістнадцять років він був уже послушником у Троїце-Сергієвій пустині на березі Фінської затоки. Валаамський ігумен Назарій благословив його жити самотньо в лісі. Лише по святах Герман приходив у монастир на богослужіння. На Валаамі св. Герман прийняв чернечий постриг.

В 1793 році із ченців Валаамської обителі була створена духовна місія для проповіді слова Божого народам Аляски, що на той час входила до Російської імперії. Усі свої сили він віддав освіті вірою Христовою корінних мешканців суворої Аляски. Там він охрестив десятки тисяч місцевих жителів. Пам’ять святого подвижника особливо шанується в Америці. У 1969 році Собор єпископів Російської Православної Греко-Кафоличної Церкви в Америці причислив його до лику святих.

В цьому ж році на Архієрейському Соборі Російської православної церкви закордоном було прийнято рішення про прославлення Германа Аляскинського. Торжество відбулось 25/26 липня 1970 року в соборному храмі в Сан-Франциско. Пам’ять прп. Герману відзначається 27 липня/9 серпня.

Тропaрь, глaсъ д7:

Пустhни сёверныz подви1жниче и3 њ всёмъ мjрэ бlгодaтный мlтвенниче, правослaвныz вёры ўчи1телю и3 бlгочeстіz д0брый настaвниче, ґлsски ўкрашeніе и3 всеS ґмeрики рaдованіе, прпdбне гeрмане, моли2 хrтA бGа, да сп7сeтъ дyши нaшz.

Кондaкъ, глaсъ }:

Валаaма постри1женниче и3 б9іей м™ри возлю1бленне, подвигHмъ дрeвнихъ пустhнникwвъ н0вый ревни1телю, мlтву пріeмъ, ћкw копіE и3 щи1тъ, стрaшенъ дeмwнwмъ и3 тмЁ kзhчестэй kви1лсz є3си2, сегw2 рaди вопіeмъ ти2: прпdбне гeрмане, моли2 хrтA бGа сп7сти1сz душaмъ нaшымъ.