Преподобний Даниїл Шужгорський p1attfc2b9n95seh1muihq082r7
Житія святих,  Вересень

Преподобний Даниїл Шужгорський

Місяця вересня на 21-й день

Преподобний Даниїл Шужгорський народився на Московській землі у XVI столітті. Він трудився на півночі Русі, де прийняв постриг у Комельському монастирі, заснованому преподобним Корнилієм Комельським у 1498 році. Преподобний Даниїл покинув монастир і продовжив самотнє подвижницьке життя в безлюдній і лісній місцевості в Білозерському краї, на горі, що називалася Шужгорою. Тут святий подвижник заснував свій монастир на честь Преображення Господнього. Преподобний Даниїл був похований у храмі на честь Преображення Господнього заснованого ним монастиря. У 1764 р. монастир був певедений у парафію.

Тропарь, глас 5:

Горлице пустыннолюбная,/ преподобне и богоносне отче Данииле,/ на горе любовию водворяяйся,/ вся долу влекущая
оставил еси/ и труды ко трудом прилагая, на боговедения гору неисходно возшел еси./ Помощник буди, преподобне, всем,
любовию чтущим тя,/ да шествие свое в Горняя совершим// и причастницы Жизни Вечныя будем.

Кондак, глас 1:

Образе веры и смирения,/ преподобне отче наш Данииле./ Любве Божественныя исполнен быв,/ трудный подвиг пустынного жития избрав/ и в добродетелях возрастая,/ людям страждущим помощник обрелся еси верен./ Тем тя молим,// не остави нас, отче милостивый.