Преподобний Арсеній p1b3u7vt4516l41rf167q1lq416qf3
Житія святих,  Грудень

Преподобний Арсеній

Місяця грудня на 13-й день

Преподобний Арсеній, син багатих, знатних та благочестивих батьків, був родом із Константинополя. Імператор відзначив його тим, що зробив воєначальником та патрицієм Ківеріотським. Одного разу, коли він плив з військом морем, почалася буря. Кораблі потонули. З усіх воїнів урятувався лише святий Арсен. Після цього він прийняв чернецтво і виснажував тіло постом, чуванням і веригами. Після таких подвигів на одному місці він прийшов на гору Латр, що у Малій Азії. Там він умертвив молитвою та хресним знаменням шкідливого аспіда, потім переселився до ближнього Келліворського монастиря на північній стороні гори, де був обраний ігуменом. З монастиря преподобний Арсен пішов у печеру, звідки молитвою прогнав звірів. До нього зібралася братія. Зазвичай він цілий тиждень сидів у тісній келії, а в неділю приймав їжу та повчав братію. Нарешті, преподобний Арсеній досяг такої досконалості, що живили Ангелом, своїм жезлом перетворив гіркі води на солодкі і, створивши багато інших чудес, мирно помер серед братії.
Час життя преподобного Арсенія вважають між VIII та Х століттями.

Тропарь преподобному Арсению Латрийскому, глас 8

В тебе́, о́тче, изве́стно спасе́ся е́же по о́бразу,/ прии́м бо крест, после́довал еси́ Христу́,/ и де́я, учил еси́ презира́ти у́бо плоть, прехо́дит бо,/ прилежа́ти же о души́, ве́щи безсме́ртней.// Те́мже и со а́нгелы сра́дуется, преподо́бне Арсе́ние, дух твой.

Кондак преподобному Арсению Латрийскому, глас 8

И́же на земли́ вся оста́вль и Христо́вым стопа́м после́довал еси́ те́пле,/ Того́, сла́вне, на ра́мо свое́ честны́й крест взем,/ умертви́л еси́ труды́ по́стническими теле́сная жела́ния, всеблаже́нне.// Тем зове́м ти: ра́дуйся, о́тче Арсе́ние.