Преподобний Архип Херотопський (у Хонех) p1ask2dlhu1os51lu71a4qhhgg9n4
Житія святих,  Вересень

Преподобний Архип Херотопський (у Хонех)

Місяця вересня на 6-й день

Архип, син благочестивих християн із міста Ієраполя, у віці 10 років прийшов на поклоніння до храму Святого Архістратига Михаїла і залишився при храмі назавжди виконувати паламарське служіння. Він вів суворий, аскетичний спосіб життя, постійно перебуваючи в пості й молитвах; багатьох язичників, які приходили до святого джерела, він переконав прийняти Святе Хрещення, залишити язичницьке нечестя, звернувшись до Єдиного Істинного Бога і Спасителя Ісуса Христа. Завзяті язичники на чолі з ідольськими жерцями неодноразово робили замах убити святого Архипа, але Господь щоразу рятував його з їхніх рук. Нарешті, язичники задумали знищити храм і одночасно погубити й Архипа, затопивши місцевість, де стояв храм і де витікало цілюще джерело. Бачачи приготування до цього злодіяння, прп. Архип твердо вирішив не залишати святе місце і старанно молився Богові й Архістратигу Михаїлу про збереження храму і джерела. Господь почув його молитву, і святий став свідком великого чуда Архістратига Михаїла, що було в Хонех (IV ст.). Чудесно врятований від смерті, святий Архип прожив невідлучно при храмі до старості і мирно помер 70-ти років від роду. Християни поховали святого в Хонех, на місці його подвигів.